Informacja

Drogi użytkowniku, aplikacja do prawidłowego działania wymaga obsługi JavaScript. Proszę włącz obsługę JavaScript w Twojej przeglądarce.

Wyszukujesz frazę "clique covering" wg kryterium: Temat


Wyświetlanie 1-2 z 2
Tytuł:
Covering the Edges of a Random Hypergraph by Cliques
Autorzy:
Rödl, Vojtěch
Ruciński, Andrzej
Powiązania:
https://bibliotekanauki.pl/articles/32222535.pdf
Data publikacji:
2022-11-01
Wydawca:
Uniwersytet Zielonogórski. Wydział Matematyki, Informatyki i Ekonometrii
Tematy:
r-uniform random hypergraph
clique covering
Opis:
We determine the order of magnitude of the minimum clique cover of the edges of a binomial, r-uniform, random hypergraph G(r)(n, p), p fixed. In doing so, we combine the ideas from the proofs of the graph case (r = 2) in Frieze and Reed [Covering the edges of a random graph by cliques, Combinatorica 15 (1995) 489–497] and Guo, Patten, Warnke [Prague dimension of random graphs, manuscript submitted for publication].
Źródło:
Discussiones Mathematicae Graph Theory; 2022, 42, 4; 1333-1349
2083-5892
Pojawia się w:
Discussiones Mathematicae Graph Theory
Dostawca treści:
Biblioteka Nauki
Artykuł
Tytuł:
Secure domination and secure total domination in graphs
Autorzy:
Klostermeyer, William
Mynhardt, Christina
Powiązania:
https://bibliotekanauki.pl/articles/743322.pdf
Data publikacji:
2008
Wydawca:
Uniwersytet Zielonogórski. Wydział Matematyki, Informatyki i Ekonometrii
Tematy:
secure domination
total domination
secure total domination
clique covering
Opis:
A secure (total) dominating set of a graph G = (V,E) is a (total) dominating set X ⊆ V with the property that for each u ∈ V-X, there exists x ∈ X adjacent to u such that $(X-{x}) ∪ {u}$ is (total) dominating. The smallest cardinality of a secure (total) dominating set is the secure (total) domination number $γ_s(G)(γ_{st}(G))$. We characterize graphs with equal total and secure total domination numbers. We show that if G has minimum degree at least two, then $γ_{st}(G) ≤ γ_s(G)$. We also show that $γ_{st}(G)$ is at most twice the clique covering number of G, and less than three times the independence number. With the exception of the independence number bound, these bounds are sharp.
Źródło:
Discussiones Mathematicae Graph Theory; 2008, 28, 2; 267-284
2083-5892
Pojawia się w:
Discussiones Mathematicae Graph Theory
Dostawca treści:
Biblioteka Nauki
Artykuł
    Wyświetlanie 1-2 z 2

    Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim komputerze. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies